4 creaturi abisale

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

4 creaturi abisale

Mesaj  Suricat la data de Mar Iun 22, 2010 11:27 am

Cu toti stim ca exista multe creaturi abisale,dar cel putin trei dintre ele sunt desprinse parca prin cosmar(doar na-i vrea sa intalnesti unul intr-un magazin de animale de companie Laughing).Am sa va prezint(in felul meu ,nu am copiat de nici-unde,in plus pozele sunt de pe un site american Razz )

Prima data am sa vi-l prezint pe Pestele-Mana,isi foloeste aripiorele alungite ca sa mearga pe fundul apei.Nu este deloc inspaimantator,de aceea l-am pus pe ultimul loc la creaturile abisale.E dragut,e patat,mai vrei ceva de la un peste Question

Topul creaturilor infricosetoare deabea acum incepe.Hei nu vi s-a intamplat niciodata sa calcati si sa vi se infunde piciorul in nisip,atunci cand te astepti mai putin Question daca da,va supune Suricat unde nu ati vrea sa cadeti...pe un Peste gazator,ei au doua glande veninoase situate langa opercule si cauzeaza socuri electrice(ca tiparii Twisted Evil )

Ceva cu adevarat fioros,Pestele Dragon,este destul de lung(nu ai vrea sa inoti cu el Twisted Evil)Se vad trasaturile abisale,lanterna,ochii mari dar inutili si coltii alungiti.

Ultimul,dar nu cel din urma(poate chiar primul Razz ) peste abisal inspaimantator este Pestele Vipera.Prima data se observa coltii mari,asemanatorii cu acele de pe falca inferioara(nu bagati degetul acolo Laughing )

Suricat

Numarul mesajelor : 162
Localizare : Rep.Africa de Sud(desertul Kalahari)

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: 4 creaturi abisale

Mesaj  Eliza la data de Mar Iun 22, 2010 6:50 pm

Sunt foarte interesanti pestii abisali. Adaptarile la acel mediu ii fac sa artate atat de ..... ciudat. Unii chiar inspaimantatori, cum ai zis.

Eliza
Administrator

Numarul mesajelor : 4971
Varsta : 21
Localizare : Marte

Sus In jos

Mesaj  critical_error.4u la data de Vin Dec 03, 2010 3:24 pm

al doilea e cel mai urat affraid

mai stii pesti de-astia? (sa ne mai speriem si noi, nu de alta Laughing )

critical_error.4u

Numarul mesajelor : 289
Varsta : 21
Localizare : fatza in fatza cu calculatorul

Sus In jos

Mesaj  Suricat la data de Dum Ian 09, 2011 7:01 pm

daca tu vrei geek

Pestele coada-de-sobolan

Pestele Undita(sau pescar,cum vrei tu sa-i zici)

Sepia de sticla

Suricat

Numarul mesajelor : 162
Localizare : Rep.Africa de Sud(desertul Kalahari)

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum